Sipariş Hattı : +90 (532) 698 34 45

Avakado sipariş hattını arayarak avakado hakkında
merak ettiklerinizi sorabilir ve sipariş verebilirsiniz.

Doğal cilt nemlendirici, kırışıklık giderici Avokado maskesi.

Avakado Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Kış mevsiminin sert etkisini yüzünüzden silebilmek için ideal çözüm. Püre haline getirilmiş avokadoya bir iki damla zeytinyağı ve limon suyu ekleyin. Yüzünüze sürüp on dakika bekleyin. Avokado maskesi yüzünüzdeki pürüzlü tabakayı yok etmekle kalmayıp ayrıca sağlıklı bir cildin ihtiyacı olan vitaminleri de sağlayacak ve cildi besleyecektir.

Avokado içerdiği yağ asitleri ve vitaminlerle cilde, cilt kırışıklıklarına çok iyi gelen bu meyveyi maske haline getirerek cilde sürebilirsiniz. Avokadonun etken maddeleri, derinin kurumasını da engeller, cildinizi nemlendirir. A, B, D, E, H ve K vitaminlerinin yanı sıra lesitin, histidin, fitosterol, klorofil ve protein de içerir. Gerek yağı, gerekse suyu birçok kremlerde kullanılır. Kuru, yıpranmış ve yaşlanmış bir cilde sahipseniz mutlaka deneyin. Özellikle yazın daha çok işe yarar. Çünkü avokadonun yağlı asitleri cildi güneş ışınlarından korur. Kuru ciltlere özellikle tavsiye ederim. Avokado'nun bu özelliği fındık, somon balığı ve keten tohumunda bulunan yağlarda da vardır. Bu ürünler de, deri hücrelerinin kendilerini yenilemesine yardımcı olur.
Avokado Maskesi:


Cildinizi avokado ile besleyin canlandırıcı avakado maskesi :

● Yarım olgun avokado
● 1 tatlı kaşığı bal
● 1 çay kaşığı bademyağı

Çatalla avokadoyu ezin, üzerine balı ilave edip tekrar karıştırın. En son bademyağı ile harmanlayıp temiz cildinize uygulayın. Mümkünse peeling sonrası uygulamanızı öneriyorum. Yaklaşık 20 dakika yüzünüzde bekletin. Ilık su ile yıkayın. Maskenin ardından cildinizin canlanıp beslendiğini ve nemlendiğini göreceksiniz. Haftada 1 ya da 2 gün bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Cilt bakım ürünlerinde en çok kullanılan ürün avakadodur. Kozmetik dükkanlarında en çok gördüğümüz avakado özlü ürünler, içinde bulundurduğu E, C ve D vitaminleri ile zengindir.Özellikle cilt yaşlanmasına, güneş ışınlarından ve kirli havalardan kurunmak için kullanılır. Cildin su dengesini düzenler ve nem tutar.

Avakado, deriyi kurumaktan korur. Özellikle, duyarlı,kuru, yıpranmış, yaşlanmış deriyi iyileştirir ve güçlendirir. Bol miktarda içerdiği A vitamini, hücrelerin yenilenmesini destekler. Üst deride kepeklenmeyi, nasırlaşmayı önler.

Avakado Maskesi Hakkında Soru - Cevaplar :
Cilt bakım ürünlerinde en çok kullanılan ürün avakadodur. Kozmetik dükkanlarında en çok gördüğümüz avakado özlü ürünler, içinde bulundurduğu E, C ve D vitaminleri ile zengindir.Özellikle cilt yaşlanmasına, güneş ışınlarından ve kirli havalardan kurunmak için kullanılır. Cildin su dengesini düzenler ve nem tutar.

Avakado, deriyi kurumaktan korur. Özellikle, duyarlı,kuru, yıpranmış, yaşlanmış deriyi iyileştirir ve güçlendirir. Bol miktarda içerdiği A vitamini, hücrelerin yenilenmesini destekler. Üst deride kepeklenmeyi, nasırlaşmayı önler.

Avakado maskesinin güneşten kurumuş ve yıpranmış cildime etkisi olurmu?

İçerisinde bitkisel hormonlar, E ve C vitaminleri cildi besler ve nemlendirir. Güneşin sebep olduğu kuruluk, kırışıklık ve lekelerin tedavi edilmesine ve cildin beslenip asit-yağ mantosunun onarılıp dış etkenlere karşı daha güçlü olmasına yardımcı olur.

Avakado maskesi sigara, alkol ve düzensiz beslenmenin cilde vermiş olduğu hasarı nasıl onarır?

Avokado maskesi ile cildinizi doğanın sunduğu saf vitamin ve minarelerle besleyerek serbest radikaller,cilt kuruluğu,erken yaşlanma ,kolajen kaybı,sigara,alkol gibi sorunlardan uzak tutabilirsiniz.

Liofilizasyon nedir?

Serum, plazma gibi maddelerin hızla dondurulup, sonra düşük ısıda dehidrate edip çözeltiden ayırma yöntemi.

Avokado,kurutma işlemi yapılacak aletin içine konur,sıcaklık düşürülür ve dondurulur.

Daha sonra basınç yükseltilir ve donmuş olan su moleküllerinin sıvıya dönüşmeden buharlaşması sağlanır.

Bu şekilde dondurularak kurutulan materyal aylarca oda sıcaklığında saklanabilir.

Avakado maskesini hangi sıklıkta uygulamalıyım?

Avokado maskesini yüz,dekolte ve vücudunuza haftada 1 veya 2 kere uygulayabilirsiniz.Hipo-alerjiktir ve hiçbir şekilde cildinize zarar vermez.

Benim cildim çok hassas, avakado maskesi hassasiyeti arttırır mı?

Hassas cilt aslında bağışıklık sistemindeki zayıflık sonucu oluşur. Bunun sebepleri; yanlış ürün kullanımı,güneş ışınlarına maruz kalma,beslenme ve uyku bozuklukları,ilaç kullanımı dır.

Avokado Maskesi bu gibi bağışıklık sistemi bozukluklarında cildi dışarıdan onararak güçlü ve sağlıklı bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur.

Avakado maskesinin etkisini ne zaman görebilirim?

Avokado Maskesini uyguladığınız anda etkisini hemen görürsünüz.

Avakado maskesi bitkiselmidir?

Yenilebilecek nitelikte avokado maskesidir. Liofilizasyon yöntemi ile suyu alınarak kurutulan %100 doğal toz AVOKADODUR.

Dilerseniz Avokado maskesini 2 kaşık zeytinyağı, tuz, kırmızı pul biber, karabiber ile sos kıvamına getirip salatalarınıza ve kanepelerinize sürerek de servis yapabilirsiniz.

Avakado maskesini vücudumda her bölgeye kullanabilirmiyim?

Avokado Maskesini yüz, dekolte, vücut, bacak, göğüs ve diğer her bölgelerinizde güvenle kullanabilirsiniz.

Yüz ve dekolte bakımında uygulama:

1 paket Avokado Mask , 25ml. sıcağa yakın temiz su ile karıştırılıp maske kıvamına geldikten sonra fırça yada el ile uygulanır.
Yüzde ve dekolte uygulamalarında maske 20 dk. bekletilir. Ilık su ile maske ciltten temizlenir.

Vücut bakımında uygulama :
6 Paket Avocado Mask 150 ml. sıcağa yakın temiz su ile karıştırılıp maske kıvamına getirilir. El ile vücuda sürülen maske, hafif masaj ile eşit yayılımı sağlandıktan sonra 20-30 dk. bekletilir. Bekleme süresi sonunda silinerek yada duş ile vücuttan arındırılır.